KARLOVA STUDÁNKA

Ubytování Jeseníky - Gold linka 1

Karlova Studánka je nejznámější lázeňská obec v Jeseníkách a se svými 226 stálými obyvateli leží v nadmořské výšce 800 m n. m. v okrese Bruntál. Proslulé lázně založil v roce 1780 nejmladší syn Marie Terezie Maxmilián II. – František. Lázně jsou známé svým jedinečných horským klimatem a výbornou minerální vodou. Jsou ideální pro léčbu onemocnění dýchacích cest.

Karlova Studánka - altánek Karlova Studánka - náměstí

Léčí se zde také onkologické nemoci, vysoký krevní tlak nebo onemocnění cév a doprovodné onemocnění pohybového ústrojí. Lázně Karlova Studánka poskytují kvalitní lázeňskou péči s širokou paletou regeneračních a léčebných procedur využívajících přírodní léčivé zdroje, masáže, lymfodrenáže a nové rehabilitační metody.

Na dosah je i nejvyšší hora Jeseníků - Praděd. Karlova Studánka je tedy ideálním nástupním místem na tuto vysokohorskou túru. Je zároveň výchozím bodem k nejatraktivnějším naučným stezkám Hrubého Jeseníku jako jsou trasy vedoucí do divokého kaňonu Bílé Opavy, na křižovatku horských tras Hvězdu, nebo na horskou chatu Ovčárna.

 GPS: 50.0730958N, 17.3068544E 

http://www.kstudanka.cz

 

Zpět na tipy na výlety v Jesníkách