Keprník a Šerák

Šerák je snadno dostupný horský vrchol masivu Hrubého Jeseníku. Je přístupný po lanové dráze z obce a lyžařského střediska Ramzová. Lanovka se dělí na dva úseky: první Ramzová - Čerňava o délce 1459 m je čtyřsedačkový, horní úsek Čerňava - Šerák o délce 1810 m je pak už pouze dvousedačkový. Lanový dráha vás vyveze až na samý vrchol Šeráku (1351 m n. m.), odkud lze pokračovat pěšky nebo na běžkách po hlavní hřebenové magistrále nebo si zde můžete jen tak posedět v zdejší turistické chatě, kde je i restaurace s chutným menu.

Necelé 2 km od Šeráku se dostanete na další výrazný vrchol centrálních Jeseníků a tím je Keprník. Tato hora je se svými 1351 m nadmořské výšky čtvrtým nejvyšším vrcholem celého horského masivu Hrubého Jeseníku. Tato oblast je součástí Národní přírodní rezervace Šerák-Keprník, která je od svého založení v roku 1903 nejstarší rezervací na území Moravy. Unikátní jsou zde především rostlinná společenstva vrchovišť s výskytem hořce tečkovaného nebo oměje šalamounku. Z ptactva je zde pak možno zahlédnout křivku, drozda či lindušku. Hojně navštěvovaná je i vřesová studánka.

S Keprníku je pak už snadné se dostat se dolů do údolí, kde se nalézá významný silniční přejezd Jeseníků a lyžařské turistického středisko Červenohorské sedlo (1013 m n. m.), které přes zimu patří k nejznámějším střediskům zimních sportů na Moravě.

https://www.ejeseniky.com/turistika/naucne-stezky/sedlo-serak

Novinky

Dárkový poukaz

Pobyt v penzionu Aurum můžete darovat prostřednictvím dárkového poukazu. Dárkový poukaz našeho penzionu je vhodný, pokud chcete darovat dovolenou nebo příjemně strávený prodloužený víkend. Ať už se jedná o dárek k narozeninám, k výročí, nebo bude použit jako vánoční dárkový poukaz. Dárkový poukaz vystavujeme na požadovanou částku, nebo na počet nocí pro požadovaný počet osob Dárkový poukaz se vždy vystavuje na konkrétní jméno (nebo jména). Termín pobytu není nutné znát předem, termín si může vybrat obdarovaný po obdržení poukazu. Dárkové poukazy jsou platné až po jejich uhrazení. Dárkový poukaz se platí převodem Dárkový poukaz je vhodný i jako dárek, který vyřizujete na poslední chvíli – zaslané .pdf si můžete vytisknou i na domácí tiskárně

Aktuality | 19. 12. 2019

SVATOMARTINSKÉ HUSÍ HODY

Přijďte ochutnat Svatomartinskou husu a letošní mladé víno. Nechte skloubit chuť vína a husího masa v příjemném prostředí penzionu Aurum. Neváhejte a co nejdříve si rezervujte místo: tel. číslo: 605 554 554, e-mail: info@penzion-aurum.cz

Aktuality | 16. 10. 2019

Všechny aktuality

Guestbook

Všechny příspěvky