Keprník a Šerák

Šerák je snadno dostupný horský vrchol masivu Hrubého Jeseníku. Je přístupný po lanové dráze z obce a lyžařského střediska Ramzová. Lanovka se dělí na dva úseky: první Ramzová - Čerňava o délce 1459 m je čtyřsedačkový, horní úsek Čerňava - Šerák o délce 1810 m je pak už pouze dvousedačkový. Lanový dráha vás vyveze až na samý vrchol Šeráku (1351 m n. m.), odkud lze pokračovat pěšky nebo na běžkách po hlavní hřebenové magistrále nebo si zde můžete jen tak posedět v zdejší turistické chatě, kde je i restaurace s chutným menu.

Necelé 2 km od Šeráku se dostanete na další výrazný vrchol centrálních Jeseníků a tím je Keprník. Tato hora je se svými 1351 m nadmořské výšky čtvrtým nejvyšším vrcholem celého horského masivu Hrubého Jeseníku. Tato oblast je součástí Národní přírodní rezervace Šerák-Keprník, která je od svého založení v roku 1903 nejstarší rezervací na území Moravy. Unikátní jsou zde především rostlinná společenstva vrchovišť s výskytem hořce tečkovaného nebo oměje šalamounku. Z ptactva je zde pak možno zahlédnout křivku, drozda či lindušku. Hojně navštěvovaná je i vřesová studánka.

S Keprníku je pak už snadné se dostat se dolů do údolí, kde se nalézá významný silniční přejezd Jeseníků a lyžařské turistického středisko Červenohorské sedlo (1013 m n. m.), které přes zimu patří k nejznámějším střediskům zimních sportů na Moravě.

https://www.ejeseniky.com/turistika/naucne-stezky/sedlo-serak

Novinky

SVATOMARTINSKÉ HUSÍ HODY

Přijďte ochutnat Svatomartinskou husu a letošní mladé víno. Nechte skloubit chuť vína a husího masa v příjemném prostředí penzionu Aurum. Neváhejte a co nejdříve si rezervujte místo: tel. číslo: 605 554 554, e-mail: info@penzion-aurum.cz

Aktuality | 16. 10. 2019

Postavíme pro Vás nové chatky

V budoucnu bychom chtěli rozšířit náš areál o 2 (možná 3) nové chatky. Je v plánu také rozšíření restaurace a vybudování wellness přímo v našem areálu penzionu Aurum. Máte se tedy na co těšit.

Aktuality | 05. 06. 2019

Všechny aktuality

Guestbook

Všechny příspěvky