Restaurace

Stylová restaurace Karlov / Malá Morávka

Kromě tradiční české kuchyně u nás můžete ochutnat křehkou italskou pizzu z pece nebo grilované speciality. Vše z kvalitních surovin.

Po - Čt: 11 - 20 hod
Pá - So: 11 - 21 hod
Ne: 11 - 20 hod

Jídelní a nápojový lístek


Na čem si u nás pochutnáte

Stylová restaurace v Jeseníkách - penzionu Aurum v Karlově/Malé Morávce je určena všem strávníkům a především milovníkům kvalitní české kuchyně. Na své si v naší restauraci jistě přijdou ti, kteří mají rádi různé druhy gastronomických specialit, upravených na všechny možné způsoby, ale i ti, jež dávají přednost pouze lehkému salátu z čerstvé zeleniny nebo dobré pizze.

K pití

v restauraci je k dostání Plzeňské pivo typu Pilsner Urquell 12 a ležák Velkopopovický Kozel 11. O pivo se pravidelně stará tým z Plzeňského Prazdroje a můžeme se chlubit kvalitou chlazení a čistotou trubek výčepního systému. Čepujeme tradiční lokální Kofolu a další nabídka nealkoholických nápojů je právě a výhradně od společnosti Kofola. Nabízíme 100% džusy, kvalitní minerální vodu Rajec, lahvovou Oranginu s příchutí pomeranče, bílou a červenou Vineu, a v neposlední řadě Royal Crown Colu jihoamerického stylu. V nabídce alkoholických nápojů je velký výběr rumů jako jsou exklusivní Diplomatico Reserva, bílý a tmavý třtinový rum Havana, dále také klasický Captain Morgan, nebo tradiční Tuzemák. Na své si přijdou i milovníci likérů, v nabídce máme oblastní Praděd, ale rovněž známé likéry Becherovka, Fernet Stock, Jägermaister a další. Silnější destiláty jsou zastoupeny řadou Fleret a to jak macerovanou švestkou, hruškou nebo meruňkou, dále také řada R. Jelínka, Finská vodka a různé druhy dnes vyhledávaných Tatranských čajů. Pro labužníky máme připraveny whisky Jack Daniel´s, irský Jameson nebo Tullamore a skotskou Ballantine´s.

V kategorii vín, si myslím, že by měl být umístěn vinný list. Nabídka lahvových vín je z rodinného vinařství Hradil z Čejkovic, v nabídce je celý nabízený sortiment vinařství. Zastoupeny jsou 3 odrůdy červených vín, šest bílých vín a jedno růžové. Dbáme na dodržování skladovacích teplot vína, aby zákazník prožil maximální chuťový zážitek. Šumivé sekty jsou zastoupeny tradiční lahví Bohemia a italské Prosecco z oblasti Frizzante.

Z teplých nápojů nabízíme pravé a kvalitní čaje ze Srí Lanky značky Mlesna, káva je připravována plně automatickým přístrojem a je plněna čerstvě praženou italskou zrnkovou kávou L´Antico (složení 80% arabica, 20% robusta).

K jídlu

Kuchyně penzionu připravuje po celý den teplé pokrmy z čerstvých surovin a kvalitního masa. V nabídce lze vybrat pokrmy z ryb, kuřecího i vepřového masa, podáváme i speciality jako jsou telecí líčka na červeném víně, marinovaná žebra pečená na grilu, speciality z husích prsíček, nechybí ani kvalitní semolinové těstoviny nebo zeleninové saláty. Kuchyně rovněž připravuje pizzu, která je od těsta přes rajčatový základ italského typu připravován našimi kuchaři a nejedná se o polotovar. V široké nabídce můžete vybrat od základního Prosciutta, Hawai, Quattro Formaggi, Salami, Cardinale, až po naše vlastní receptury ke kterým řadíme pizzu Picante, Moravia, Aurum a další. Každá pizza je připravována individuálně a je pečena ve speciální pizza peci.

Snídaně podáváme formou samoobslužných „švédských stolů“ na kterých nechybí šunka nejvyšší kvality, polosuchý salám, kladenská pečeně, anglická slanina, sýry typu gouda, uzený eidam, čerstvá zelenina a ovoce, z mléčných produktů lze vybrat z bílých a ovocných jogurtů, tavených sýrů, domácích pomazánek, denně čerstvé bezlepkové párky, míchaná vajíčka, vaječné omelety. Ke snídani nabízíme teplé čaje různých druhů značky Teekane, horkou překapávanou kávu v kávových konvicích L´Antico, ovocné džusy a mléko. Denně čerstvé pečivo je bílé i celozrnné.

Svatby, hostiny a večírky

V rámci naší restaurace v Jeseníkách Vám rádi zajistíme i další služby: svatební hostinu, firemní večírky nebo gurmánské akce a ochutnávky pro opravdové znalce dobré kuchyně a labužníky. Svým útulným interiérem restaurace penzionu Aurum vyzývá k poklidnému posezení a kulinářským zážitkům. Příznivci dobrého vína mohou pak v naší stylové restauraci ochutnat kvalitní vína z jižní Moravy.

V bezprostřední blízkosti penzionu se nachází dřevěný altán s elektrickým grilem. Provoz je zajištěn celoročně. Příjemné překvapení pro ty, kteří chtějí posedět se svými přáteli nebo s rodinou v soukromí. Vedle altánu je i otevřené ohniště s posezením. 


Restaurace penzionu Aurum nabízí:


Restaurace penzionu Aurum zajišťuje: