Praděd

Praděd je nejvyšší hora Hrubého Jeseníku s vrcholkem 1491,3 metrů nad hladinou moře. Na samotném vrcholku se nalézá vysoká televizní věž s rozhlednou, která je v ostrém provozu již od roku 1980. Tato obdivuhodná stavba svého druhu byla navržena architektem Janem Liškou a její celková výška je 162 m, což znamená, že její špice se nalézá v největší výšce v České republice a to 1653 m n. m. Z jejího vrcholku je možné při dobrém počasí přehlédnout celý masiv Hrubého Jeseníku, Kralický Sněžník i Rychlebské Hory. Uvnitř věže pak naleznete nejvýše položenou restauraci v ČR a bufet s celoročním provozem. Pokud chcete zažít ranní rozbřesk na Pradědu, je možné se zde i ubytovat. 


Za Pradědem pak naleznete chatu Švýcárna, která leží v nadmořské výšce 1304 m n. m. Původně to byla salaš a spravoval ji švýcarský bača (odtud její název). Nechal ji postavit kníže Alois II. Jozef z Lichtenštejna roku 1829. S rozvojem turistiky v 19. stol. byla salaš přestavěna na srubovou chatu, která tam stojí dodnes.

Z Karlova se na vrcholek Pradědu dostanete nejlépe po žluté nebo modré turistické značce přes horskou chatu Ovčárna, kde si můžete dát v klidu občerstvení a trochu si odpočinout. Cestou minete i mystikou opředené Petrovy kameny (1446 m n. m.). Neblaze prosluly díky čarodějnickými procesům na Jesenicku v 17. stol. a vyžádaly si spousty nevinných obětí. Celá pěší trasa z penzionu na vrchol Pradědu je dlouhá cca 20 km s převýšením 840 m.

GPS: 50.0830764N, 17.2309767E 

Novinky

Dárkový poukaz

Pobyt v penzionu Aurum můžete darovat prostřednictvím dárkového poukazu. Dárkový poukaz našeho penzionu je vhodný, pokud chcete darovat dovolenou nebo příjemně strávený prodloužený víkend. Ať už se jedná o dárek k narozeninám, k výročí, nebo bude použit jako vánoční dárkový poukaz. Dárkový poukaz vystavujeme na požadovanou částku, nebo na počet nocí pro požadovaný počet osob Dárkový poukaz se vždy vystavuje na konkrétní jméno (nebo jména). Termín pobytu není nutné znát předem, termín si může vybrat obdarovaný po obdržení poukazu. Dárkové poukazy jsou platné až po jejich uhrazení. Dárkový poukaz se platí převodem Dárkový poukaz je vhodný i jako dárek, který vyřizujete na poslední chvíli – zaslané .pdf si můžete vytisknou i na domácí tiskárně

Aktuality | 19. 12. 2019

SVATOMARTINSKÉ HUSÍ HODY

Přijďte ochutnat Svatomartinskou husu a letošní mladé víno. Nechte skloubit chuť vína a husího masa v příjemném prostředí penzionu Aurum. Neváhejte a co nejdříve si rezervujte místo: tel. číslo: 605 554 554, e-mail: info@penzion-aurum.cz

Aktuality | 16. 10. 2019

Všechny aktuality

Guestbook

Všechny příspěvky