Rychlebské hory

Rychlebské hory + Javorník + Borůvková hora

Další velmi zajímavou hornatou lokalitou jsou Rychlebské Hory (nebo také Rychleby), které se nacházejí severozápadně od města Jeseníku a řadí se mezi nejopuštěnější hory v České republice. Centrem Rychlebských Hor je od nepaměti město Javorník, kde najdete krásný zámek Jánský Vrch, ze 18. stol. Kdysi bylo město nejdůležitějším centrem jesenického regionu. Mnoho obcí a sídel zde však zaniklo odsunem německého obyvatelstva po druhé světové válce.

Pro pěší turisty je jednou z nejzajímavějších tras hřebenovka Rychlebských hor vedoucí od Ramzové až do Bílé Vody na polských hranicích. Cestou půjdete přes nejvyšší horou Rychlebek  - Smrk (1126 m n. m.), nacházející se blízko historického trojmezí Moravy, Slezska a Kladska. Za návštěvu stojí i nedaleká jeskyně Na Pomezí s krasovými útvary včetně vzácné flóry a fauny či hluboko ukryté Nýznerovské vodopády.

Nezapomeňte se také zastavit na zrekonstruované rozhledně na Borůvkové hoře (898 m n. m.) která byla vystavěna v 70. letech 19. stol. V průběhu let byla tato rozhledna ještě dvakrát vybudována, neboť se její dřevěná konstrukce pod náporem větru zřítila. Dnes zde stojí nová 25 m vysoká vyhlídková věž se zděným přístřešek pro turisty. Právě tady se před rokem 1989 pravidelně setkával česko-polský disent.

http://www.rychleby.cz

Novinky

Dárkový poukaz

Pobyt v penzionu Aurum můžete darovat prostřednictvím dárkového poukazu. Dárkový poukaz našeho penzionu je vhodný, pokud chcete darovat dovolenou nebo příjemně strávený prodloužený víkend. Ať už se jedná o dárek k narozeninám, k výročí, nebo bude použit jako vánoční dárkový poukaz. Dárkový poukaz vystavujeme na požadovanou částku, nebo na počet nocí pro požadovaný počet osob Dárkový poukaz se vždy vystavuje na konkrétní jméno (nebo jména). Termín pobytu není nutné znát předem, termín si může vybrat obdarovaný po obdržení poukazu. Dárkové poukazy jsou platné až po jejich uhrazení. Dárkový poukaz se platí převodem Dárkový poukaz je vhodný i jako dárek, který vyřizujete na poslední chvíli – zaslané .pdf si můžete vytisknou i na domácí tiskárně

Aktuality | 19. 12. 2019

SVATOMARTINSKÉ HUSÍ HODY

Přijďte ochutnat Svatomartinskou husu a letošní mladé víno. Nechte skloubit chuť vína a husího masa v příjemném prostředí penzionu Aurum. Neváhejte a co nejdříve si rezervujte místo: tel. číslo: 605 554 554, e-mail: info@penzion-aurum.cz

Aktuality | 16. 10. 2019

Všechny aktuality

Guestbook

Všechny příspěvky