Zlaté Hory

Město Zlaté Hory + Biskupská kupa + Kostel Panny Marie Pomocné

Zlaté Hory jsou atraktivní, ale trochu zapomenutá lokalita, nacházející se v samotném cípu Olomouckého kraje. Podhorská obec leží těsně při hranici s Polskem asi 25 km od města Jeseník. Před 2. světovou válkou celá lokalita náležela k Sudetům. Po válce a repatriaci sudetských Němců zpět do Německa byly Zlaté Hory osídleny převážně českými obyvateli, kteří zde žijí dodnes.

K hlavním památkám Zlatých Hor patří Městské muzeum a Radnice. V okolí Zlatých Hor se taktéž nacházejí zříceniny středověkých hradů Edelštejn, Leuchtenštejn a Koberštejn. Ve Zlatých Horách je významná dětská léčebna Edel respiračních onemocnění s krásným areálem a přilehlým parkem s dětským hřištěm a "tělocvičnou pod širým nebem", kde se každoročně konají umělecká sympózia, jako je řezbářský mítink Zlatá Hoblina. Ve své době zde pobýval i spisovatel Franz Kafka.


Město je rovněž známé těžbou zlata, podle kterého dostalo jméno. S tím souvisí skanzen Zlatorudné mlýny, kde se pořádají mistrovství světa v rýžování zlata. Zlaté Hory jsou také významné poutní místo s kostelem Panny Marie Pomocné a křížovou cestou, která je hojně navštěvovaná poutníky z ČR. Na vrcholu Biskupské Kupy (890 m n. m.) na hranicích s Polskem se nalézá stejnojmenná rozhledna s výhledem na Zlatohorskou vrchovinu, masiv Jeseníků a na polská jezera (Otmuchovské a Nyské).

GPS: 50.2637981N, 17.3960175E 

http://zlatehory.cz

Novinky

Dárkový poukaz

Pobyt v penzionu Aurum můžete darovat prostřednictvím dárkového poukazu. Dárkový poukaz našeho penzionu je vhodný, pokud chcete darovat dovolenou nebo příjemně strávený prodloužený víkend. Ať už se jedná o dárek k narozeninám, k výročí, nebo bude použit jako vánoční dárkový poukaz. Dárkový poukaz vystavujeme na požadovanou částku, nebo na počet nocí pro požadovaný počet osob Dárkový poukaz se vždy vystavuje na konkrétní jméno (nebo jména). Termín pobytu není nutné znát předem, termín si může vybrat obdarovaný po obdržení poukazu. Dárkové poukazy jsou platné až po jejich uhrazení. Dárkový poukaz se platí převodem Dárkový poukaz je vhodný i jako dárek, který vyřizujete na poslední chvíli – zaslané .pdf si můžete vytisknou i na domácí tiskárně

Aktuality | 19. 12. 2019

SVATOMARTINSKÉ HUSÍ HODY

Přijďte ochutnat Svatomartinskou husu a letošní mladé víno. Nechte skloubit chuť vína a husího masa v příjemném prostředí penzionu Aurum. Neváhejte a co nejdříve si rezervujte místo: tel. číslo: 605 554 554, e-mail: info@penzion-aurum.cz

Aktuality | 16. 10. 2019

Všechny aktuality

Guestbook

Všechny příspěvky