Zřícenina Rabštejn

Přírodní rezervace Rabštejn o výměře 20 ha ve výšce 620 – 803 m n. m. je ukázkou lesa v jedlobukovém vegetačním stupni. Lesní porost je zastoupen všemi věkovými třídami, nejstarší dřeviny dosahují věku přes 200 let. Na území se nachází řada izolovaných skal dosahujících výšky 30 – 40 metrů. Skály na Rabštejně jsou největší lezeckou oblastí na severní Moravě. Skála je pevná, bohatě členěná. Horolezecká činnost je na Rabštejně povolena celoročně. 

Na místě horních skal stával středověký hrad, založený na přelomu 13.–14. stol. Koncem 17. stol. byl hrad opuštěn, zachovaly se jen zbytky zdiva a dvě skalní hradby 25 a 35 m vysoké, které jsou dominantou zříceniny.  Nejvyšší místo hradní zříceniny je zpřístupněno veřejnosti.

Pěšky se k zřícenině dostanete ze sedla Skřítek (7 km, modrá značka) nebo z Bedřichova (4 km, červená značka). Výstup na vrchol těchto skalisek je zabezpečen pomocí žebříků. Je odtud krásný výhled na Hanou a Hrubý Jeseník. Skály jsou vyhledávaným místem horolezců.

Od penzionu Aurum je to cca 26 km.

 GPS: 49.9518261N, 17.1486458E 

http://www.jeseniky.net/zricenina-hradu-rabstejn

Novinky

Dárkový poukaz

Pobyt v penzionu Aurum můžete darovat prostřednictvím dárkového poukazu. Dárkový poukaz našeho penzionu je vhodný, pokud chcete darovat dovolenou nebo příjemně strávený prodloužený víkend. Ať už se jedná o dárek k narozeninám, k výročí, nebo bude použit jako vánoční dárkový poukaz. Dárkový poukaz vystavujeme na požadovanou částku, nebo na počet nocí pro požadovaný počet osob Dárkový poukaz se vždy vystavuje na konkrétní jméno (nebo jména). Termín pobytu není nutné znát předem, termín si může vybrat obdarovaný po obdržení poukazu. Dárkové poukazy jsou platné až po jejich uhrazení. Dárkový poukaz se platí převodem Dárkový poukaz je vhodný i jako dárek, který vyřizujete na poslední chvíli – zaslané .pdf si můžete vytisknou i na domácí tiskárně

Aktuality | 19. 12. 2019

SVATOMARTINSKÉ HUSÍ HODY

Přijďte ochutnat Svatomartinskou husu a letošní mladé víno. Nechte skloubit chuť vína a husího masa v příjemném prostředí penzionu Aurum. Neváhejte a co nejdříve si rezervujte místo: tel. číslo: 605 554 554, e-mail: info@penzion-aurum.cz

Aktuality | 16. 10. 2019

Všechny aktuality

Guestbook

Všechny příspěvky